НАУЧИТЕ ЧУЖД ЕЗИК ЗА КРАТКО ВРЕМЕ! Курсовете по различните езици за деца и възрастни при нас се провеждат в 5 нива – от начинаещи А1 до напреднали С1. Продължителността на всяко ниво е 40-120 учебни часа и в зависимост от броя курсисти и вида на курса се завършва в рамките на 1,5 или 3 месеца,...
Научете чужд език бързо и точно!
НАУЧИТЕ ЧУЖД ЕЗИК ЗА КРАТКО ВРЕМЕ!
Курсовете по различните езици за деца и възрастни при нас се провеждат в 5 нива – от начинаещи А1 до напреднали С1. Продължителността на всяко ниво е 40-120 учебни часа и в зависимост от броя курсисти и вида на курса се завършва в рамките на 1,5 или 3 месеца, като след успешното завършване на всяко учебно ниво издаваме сертификат, изработен и съставен по изискванията и нормите на Общоевропейската езикова рамка.
Ето и 5 добри съвета, които ще ви помогнат да се справите.
Това са практически съвети, които са помогнали на много хора да се справят с интензивните обучения по английски език, а и не само – същите важат за обучението по чужд език като цяло.
- Най-важното е да не се притеснявате–това няма да ви помогне по никакъв начин.
- Съставете план за действие и започнете бързо с уроците по съответния език. В интерес на истината няма човек на земята, който да научи перфектно английски за три месеца и вероятно и вие няма да се справите, но е напълно възможно с малко повече труд да научите основното ниво, с което да се справите първоначално при посещението ви в чужда страна, на интервю за работа или за каквото и да ви трябва този курс.
- На второ място е да се фокусирате.
- Практикувайте това, от което наистина имате нужда и което ще ви помогне в конкретната ситуация.
- Помислете хубаво и вземете решение – ако езика ви е нужен за интервю за работа в технологична компания подхода трябва да е един, но ако е за едномесечен престой в друга държава съвсем друг.
- На трето място е да бъдете мотивирани и да гоните целите си.
- Учете навсякъде, всеки ден, всеки час, всяка минута, в която имате възможност да учите. По този начин ще компенсирате краткото време и ще имате успешен резултат. Не губете никакво време – живейте с чуждия език, спете с думи , сънувайте дори наученото . Колкото и да е трудно, става въпрос за няколко месеца – срок, с който няма как да не се справите
- Използвайте предимствата на съвременния свят!
Живеем в 21-ви век, така че използвайте технологиите за своите цели. Можете да гледате видеа, с които да се упражнявате, можете да изтеглите уроци по ……………език на смартфона си и да ги слушате или гледате навсякъде, дори докато пътувате, можете да се свържете с другите курсисти посредством Социалните мрежи и да си помагате взаимно. Вариантите са много. Както казахме и във втора точка – помислете, съставете план и започнете да практикувате това, от което наистина имате нужда.
- Вярвайте във възможностите си и постигнатото до момента.
При много курсисти се забелязва спад в мотивацията след първия месец и дори разочарование от постигнатото. Това се случва поради умора, рязката смяна на начина на живот, голямото напрежение, стрес и многото задачи. Това е нещо нормално, така че пренебрегвайте признаците на тревога до колкото можете. Заложете на горните няколко точки и резултата ще бъде налице. Не се съмнявайте в себе си, не се демотивирайте, не се подценявайте. Няма човек, който да е учил стабилно няколко месеца и да не е постигнал невероятен успех. Учите ли и вие – със сигурност ще успеете!
И един съвет, който можем да ви дадем в допълнение – говорете със своя преподавател!
Ако имате трудности с научаването на някой урок, с граматиката или каквото и да е, не се стеснявайте да говорите със своя преподавател, с чиято помощ ще преодолеете трудностите и ще продължите с бързи темпове към следващото ниво. При курсовете на обучение ние използваме комплексен подход при представянето, усвояването и затвърждаването на четирите основни умения (четене, слушане, говорене и писане), но подхождаме индивидуално към всеки курсист, като по този начин постигаме по-добри резултати и затвърждаваме знанията му, посредством индивидуалните му възможности.
Кои са основните методи за изучаване на чужд език?
Най-старият, съществуващ от векове е така нареченият класически метод за изучаване на чужд език, който се опира изцяло върху усвояване на граматическите правила и превода.През 30-те години на миналия век започва да се обръща повече внимание на слушането и говоренето. Вече не се набляга върху богатия речник, правилното построяване на изречението, а по-скоро върху набора на определени изрази и лексика, с които човек може безпроблемно да се справи в дадена ситуация. Тоест обръща се внимание на практичната страна от изучаването на чужд език, без да се търсят перфектни крайни резултати.Така се зараждат по-модерните методи: директен, аудио-визуален, комуникативен и еклектичен метод.
- Директен метод
Ученикът се учи да разбира директно смисъла на дадена дума или израз от новия език, без да търси еквиваленти на матерния език, т.е. без директен превод. Задълбочава се способността му да комуникира чрез предаване на информация, без да се търси перфектна граматическа структура и произношение.
Основни характеристики на директния метод
- Разбирането се постига чрез активно взаимодействие на учениците
- Използват се текстове на оригинален език
- Учениците развиват умения не само свързани с чуждия език, но поставяйки основи на стратегия за разбиране.
- Дава се особено значение на определени ситуации и личен опит, които определят и „съдържанието“ на лекциите
- Аудио-визуалният метод за изучаване на чужди езици
Счита се, че този метод възниква с избухването на Втората световна война, когато нараства нуждата от бърз и сигурен начин за установяване на контакт със съюзниците или неприятеля. Този метод донякъде наподобява директния метод, тъй като обучението се извършва изцяло на целевия чужд език, с тази разлика, че се акцентира върху готови модели от разговорната реч.
Основни характеристики
- Заучават се готови изречения, като се обръща особено внимание на интонацията
- Граматическите пояснения са сведени до минимум
- Запасът от думи следва определена тематика
- Използват се масово аудио-визуални средства
- Вниманието се насочва върху произношението
- Правилните отговори се подават веднага
- Комуникативен метод
Тук става дума не толкова за метод, а по-скоро за подход за преподаване и изучаване на чужд език. Този подход възниква през 70-те години на миналия век и набляга върху способността на хората да общуват на чужд език. По същество този подход поставя на едно ниво ползването и ученето на езика, т. е ученето не предхожда разговора, вървят заедно
Основни характеристики на комуникативния метод
- Обучението се осъществява чрез ползване на текст от оригиналния език
- Учениците не просто учат чужд език, но заучават стратегия за разбиране на чуждия език.
- Дава се особено значение на личния опит на учениците, като се извеждат ситуации близки до тях, така се определя и съдържанието на самите уроци
- Използването на чуждия език в импровизирани ситуации създава добра възможност за заучаване на езика и извън класната стая, например чрез чат в интернет или общувайки с директен носител на чуждия език.
- Еклектичен метод
Тук правило №1 е, че методът следва целите и нуждите на ученика, а не обратното. Ползват се различни техники и подходи, за да се комбинират най-подходящите за определен ученик.
Конкретни примери
- Преподавателят предлага разнообразие от писмени и устни упражнения, за да подобри както нивото на познание на чуждия език, така и да подтикне комуникативните способности на учениците.
- Учителят поправя веднага допуснатите грешки, ако целта е правилен изказ. Ако пък се цели предразполагане на учениците към спокойно разговаряне на чуждия език, допуснатите грешки се разглеждат в последствие.
- Учителят се опитва да развие четирите основни езикови способности на ученика – четене, писане, слушане/разбиране и говорене.
- За да се подобри произношението на учениците, учителят провежда устни упражнения при които учениците трябва да повторят казаното от учителя.
- Понякога учителят може да прибегне към директен превод на чуждия език, но само ако познава еднакво добре и двата езика и само, ако това е единственият начин да се обясни смисъла на думата.
От екипа !
One comment
http://Boyarka-Inform.com/
17.01.2025 at 4:33
When someone writes an article he/she retains the
image of a user iin his/her brain that how a user can bbe aware of it.
Thuss that’s why this posst is outstdanding.
Thanks! http://Boyarka-Inform.com/